Lyžařské terény v Brandnertalu

Komorní Brandnertal

Lyžařská oblast v Brandském údolí (Brandnertal) se řadí spíše mezi menší či středně velké lyžařské oblasti v Rakousku. Leží na trojmezí mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem. Brandnertal vlastně tvoří 2 menší lyžařská střediska s názvy Bürserberg a Brand.

Nabídka sjezdovek

Alpského lyžování si v oblasti Brandnertal mohou jeho návštěvníci užívat na necelých 55 kilometrech sjezdovek. Modrých a tedy technicky jednoduchých sjezdovek je tu jen asi 20 kilometrů. 30 kilometrů tvoří sjezdovky značené v lyžařských mapách červenou barvou, určené pokročilejším sjezdařům. A pouze 3 kilometry se řadí mezi ty nejtěžší, černé a obtížné svahy.

Lyžařská infrastruktura

O pohodlnou přepravu lyžařů na vrcholy hor oblasti Brandneral se stará 14 vesměs nově vybudovaných lanovek a vleků. Obě střediska, Bürserberg i Brand, se nalézají něco přes 1.5 kilometru vysoko nad mořskou hladinou. Výhodou pro lyžaře je skutečnost, že je vzájemně propojuje lyžařská houpačka. Díky své nadmořské výšce 1.050 až 2.000 metrů, v níž se zdejší sjezdovky nalézají, mají lyžaři téměř jistotu naprosto dostatečné sněhové pokrývky během celé sezóny. Lyžařská sezóna v Brandnertalu trvá od začátku prosince až do konce měsíce dubna.

Rodinné lyžování

Zdejší četnost sjezdovek dle obtížnosti bude lidově řečeno sedět především lyžařským začátečníkům, rodinám s dětmi a mírně pokročilým lyžařům. Ovšem ani snowboardisté v Brandnertalu nepřijdou zkrátka. Nedávno zde byl vybudován nový snowpark, ve kterém si mohou otestovat své schopnosti a dovednosti na řadě překážek a atrakcí.

Běžky

Ani běžci na lyžích se v údolí u obce Brand nebudou nudit. Čeká tu na ně asi 35 kilometrů různě obtížných tratí pro běh na lyžích. Na turisty, kteří se s oblibou věnují zimní turistice, čeká v okolí obcí Brand a Bürserberg udržováno 40 kilometrů značených turistických stezek.

Brand

V okolí obce Brand dbají místní více na kvalitu než na kvantitu. Z toho důvodu sem rádi opakovaně směřují lyžaři, preferující pohodovou a klidnou dovolenou v kombinaci s kvalitními službami. U lanovek neexistují dlouhé fronty a návštěvníci Brandnertalu si tak mohou užívat během cesty vzhůru fascinující výhledy na panoramatickou krajinu bez zdlouhavého čekání.

Lyžařská výuka a další aktivity

V lokalitě je turistům k dispozici několik osvědčených lyžařských škol. Ty se tu specializují na děti již od 4 let věku. Ani o činnosti mimo sjezdovky zde není nouze a koho by lyžování omrzelo, může vyzkoušet i něco jiného. Na aktivní jedince tu čeká kupříkladu 5 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha, možnost nočního lyžování, bruslení, curling nebo vyjížďky na saních.

Večerní relaxace

Po celém dni, stráveném na zdejších sjezdovkách, lyžaři bezesporu ocení zdejší četné horské chaty a restaurace, centrum s wellness službami a pro mladší klientelu tu funguje i diskotéka.